Mobirise

Liturgia Triduum Sacrum

WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa

Godz. 18:00 - Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy Świętej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy adoracja do godz. 20:00.

WIELKI PIĄTEK - dzień męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu
Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy:
GODZ. 9:00 – Droga Krzyżowa dla starszych i dzieci.
Godz. 18:00 – Droga Krzyżowa. Po niej Liturgia Wielkiego Piątku: liturgia słowa, adoracja krzyża, Komunia Święta. Przeniesienie Pana Jezusa do grobu, śpiew trzech części Gorzkich Żali i adoracja Pana Jezusa do godziny 22:00.
Adoracja Pana Jezusa w Grobie:
Godz. 21:00 - 22:00 – Młodzież ucząca się i pracująca

WIELKA SOBOTA – dzień ciszy i czuwania przy grobie Pana Jezusa
Poświęcenie pokarmów w kościele i wokół kościoła w następujących godzinach: 9:00, 10:00,11:00, 12:00. Przychodzący do święcenia pokarmów adorują Pana Jezusa w grobie.

Godz. 18:00 – Liturgia Wigilii Paschalnej -liturgia światła, liturgia Słowa Bożego, liturgia chrzcielna, Msza Święta. (przynosimy świece)

WIELKA NIEDZIELA – dzień radości ze zmartwychwstania Pana Jezusa: „ Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał”.

Msze Święte jak w każdą Niedzielę. Procesja Rezurekcyjna i Msza św. o godz.6:00. – Zapraszamy.!!!!