Uroczystości odpustowe 2021

W minionym tygodniu obchodziliśmy uroczystości odpustowe połączone z 10-leciem koronacji cudownego obrazu Matki Bożej i 500-lecia zabytkowego kościoła pod wezwaniem św. Marcina.
Przygotowania do głównych uroczystości poprowadził ks. Bp Artur Ważny, który również odprawił poranną mszę w główny dzień uroczystości.
Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. Bp Andrzej Jeż - biskup tarnowski. Jak co roku na uroczystości odpustowe przybyło wielu pielgrzymów.
Następnie o godzinie 15 w Domu Kultury została wygłoszona prelekcja na temat architektury drewnianej w naszym regionie oraz o naszym zabytkowym Kościele pod wezwaniem św. Marcina. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani senator Alicja Zając. Szczególne podziękowania należą się Paniom ze Stowarzyszenia Czermnianie za przygotowanie poczęstunku.

RODO
„Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Czermna umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”. 

© Copyright 2021 

Develop a free website - Details here