Uroczystości odpustowe 2021

W minionym tygodniu obchodziliśmy uroczystości odpustowe połączone z 10-leciem koronacji cudownego obrazu Matki Bożej i 500-lecia zabytkowego kościoła pod wezwaniem św. Marcina.
Przygotowania do głównych uroczystości poprowadził ks. Bp Artur Ważny, który również odprawił poranną mszę w główny dzień uroczystości.
Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. Bp Andrzej Jeż - biskup tarnowski. Jak co roku na uroczystości odpustowe przybyło wielu pielgrzymów.
Następnie o godzinie 15 w Domu Kultury została wygłoszona prelekcja na temat architektury drewnianej w naszym regionie oraz o naszym zabytkowym Kościele pod wezwaniem św. Marcina. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani senator Alicja Zając. Szczególne podziękowania należą się Paniom ze Stowarzyszenia Czermnianie za przygotowanie poczęstunku.